Sık Sorulan Sorular (S.S.S)

Anahtar Teknoloji kimdir?

Gayrimenkul danışmanlığı alanında özel yazılım çözümleri geliştiren, sektörün lider markalarına katma değer yaratan bir çözüm ortağı, emlak ilan portalları ile ilk kez sözleşmeli/izinli entegrasyonlar geliştirmiş, bankacılık ve sigortacılık ürünlerini emlak ofislerine taşıyan, yurtiçinde ve yurtdışında başarılı başka projelere de imza atmış bir yazılım şirketidir.

Ortakları Kimlerdir?

– Hüseyin Öztürk, Türkiye’nin otomotiv, bilişim/yazılım, taşımacılık sektörlerinde faaliyet gösteren büyük kurumsal firmalarında, finansal yönetim alanında kariyer yapmıştır.

– Cemal Dalar, gittigidiyor.com portalının Amerikan eBay şirketine satışı öncesi eski ortaklarından olup, başka bilişim projelerinde de yeralan, başarılı bir teknoloji profesyoneli ve girişimcisidir.

Yurtdışında da başarılı projelere imza atmış, kaliteli bir yazılım ekibine sahiptir.

İş Ortağı olduğumuz firmalar:

– Microsoft Türkiye

– Turkcell

– Lenovo

"REOS Emlak Sistemi" nedir?

REOS Emlak Sistemi, gayrimenkul profesyonellerinin iş hayatını kolaylaştıran, günlük iş takiplerinde yardımcı olan ve işlerine daha fazla vakit ayırabildikleri için kazançlarını arttıran bir emlak programıdır.

REOS sayesinde Gayrimenkul Portföy Yönetimi, CRM / Müşteri ve Ajanda Yönetimi, Ekip Yönetimi, Pazarlama (Email & SMS Pazarlama), Portföy Sunum Dosyası oluşturma, ilan portallarına portföy aktarımı ve benzeri pek çok işinizi kolayca ve kontrol altında yönetebilirsiniz.

“REOS”, Real Estate Operating System’in (Emlak İşletim Sistemi) kısaltmasıdır.

REOS Emlak Sistemi ne amaçla kullanılır?

REOS Emlak Sistemi, Kurumsal veya Bireysel emlak ofislerine ait gayrimenkul portföyleri ve müşterilerinin kolay yönetimi içindir.

REOS emlak programı içinde gayrimenkul portföy yönetimi, müşteri yönetimi/CRM, ajanda/iş takibi başta olmak üzere genel olarak emlak ofis yönetimini profesyonelleştiren bir sistemdir.

Günlük işlerin karmaşasından uzaklaştırırken, size mobilite sağlar.

Sahada müşterinizin yanında veya portföyünüzdeyken dahi, ofisinize bağlı kalmadan iş yapmanızı sağlar, hayatınızı kolaylaştırır.

REOS'u kimler kullanmalı?

REOS Emlak Sistemi, gayrimenkul aracılık hizmeti sunan tüm gayrimenkul profesyonelleri içindir.

İster tek başına çalışan bir Gayrimenkul Danışmanı olun, ister geniş bir ekibi olan emlak ofisi sahibi/broker ya da franchise ofislerini tek merkezden yönetmek isteyen büyük bir marka… REOS Emlak Sistemi sayesinde hem mobilite kazanırsınız hem de kolay ve hızlı şekilde işlerinizi yönetebilirsiniz.

REOS'u neden kullanmalıyım?

Portföylerinizi, sözleşmelerinizi, yapılacak işlerinizi takip etmekte zorlanıyorsanız…

Her gün yeni insanlarla tanışırken onları ve portföy taleplerini kaydetmediğiniz için iş kaçırıyorsanız…

Hangi web sitesinde, hangi ilanınızın olduğunu unutup, fiyatları ve özellikleri birbiriyle karıştıyorsanız…

“Bir sistem olsa da her işimi tek bir yerden yönetebilsem” diyorsanız…

Lider gayrimenkul firmalarının vizyonuyla geliştirilen REOS Emlak Sistemi’ne geçiş yapın.

REOS'un avantajları nelerdir?

Sektörün lider markaları ve tecrübeli profesyonellerinin katkılarıyla sürekli geliştirilen, güncel bir yönetim sistemidir.

Türkiye’de ilk kez izinli emlak websitesi entegrasyonu sunan REOS, tek merkezden dijital pazarlama yapmanızı sağlar.

Bilgisayara yüklediğiniz ve o bilgisayara bağlı kaldığınız eski tarz yazılımlardan farklıdır; web tabanlıdır. REOS’a her bilgisayardan, tabletten, akıllı telefondan kolayca erişebilirsiniz.

REOS bana veya ofisime nasıl fayda sağlayacak?

REOS’u kullanarak, yaptığınız işin “emlakçılık” değil, dünya standartlarında teknolojiyle birlikte yöneten iyi bir “Gayrimenkul Danışmanlığı” olduğunu gösterebilirsiniz.

Portföylerinizi, Müşterilerinizi, Ajandanızı, Dokümanlarınızı ve Ekibinizi daha az zahmetle ve kontrolünüz altında daha verimli ve kazançlı şekilde yönetebilirsiniz.

REOS'u kullanmak için herhangi bir yazılım veya donanım yatırımı ve kurulumu yapmam gerekiyor mu?

Kesinlikle hayır.

REOS tamamen bulut tabanlı çalışan bir sistemdir ve bilgisayarınıza herhangi bir kurulum yapmadan kullanabilirsiniz.

Hatta kullanıcı adınız ve şifrenizle dilediğiniz zaman dilediğiniz yerdeki internet bağlantısı olan bir bilgisayardan kolayca kullanabilirsiniz.

Ancak günümüz teknolojlerini sahada da kullanarak müşteri yanındayken tüm işlerinizi ofisteymiş gibi yapabilmek için Windows 10 tabanlı bir tablet satın almanızı öneririz. Bu sayede fotoğraf çekiminden, ofis bilgisayarınızda yaptığınız tüm işlemlerinizi yapabileceğiniz bir cihaz sahibi olabilir; ofis ortamından bağımsız her yerden işinizi yapabilir olursunuz.

REOS'un diğer programlardan farkı nedir?

Türkiye’de ilk kez izinli emlak web sitesi entegrasyonu sunan REOS, “bugün var, yarın yok” yazılımlardan değildir. Bilgisayara yüklediğiniz, sadece o bilgisayardan çalışan, yerel veritabanı güvenliğinin soru işareti olduğu (başkalarının erişiminin çok zor olmadığı) ve o bilgisayara bağımlı kaldığınız eski tarz yazılımlardan farklıdır; tamamen web tabanlıdır, Microsoft Windows Azure Cloud (bulut) platformu üzerinde hizmet verir.

REOS’a her bilgisayardan, tabletten, akıllı telefondan kolayca erişebilirsiniz. Ayrıca Windows 8 mobil uygulaması sayesinde, tüm bilgileriniz sahada 7/24 yanınızdadır.

Uzun süredir dünyaca tanınan ve Türkiye’nin bilinen marka ve ofislerinin katkılarıyla her gün daha fazla gelişen, yeteneklerini ispatlamış bir sistemdir.

Microsoft Türkiye, Lenovo ve Intel gibi kendi alanında her biri dünya lideri teknoloji markalarının güvenini kazanmış bir yazılım sistemine sahiptir ve Microsoft Windows Azure (bulut sistemi) üzerinde performans ve bilgi güvenliği sunar.

Türkiye’nin lider GSM operatörü Turkcell’in iş ortağıdır.

REOS Emlak Sistemi Apple iPad tabletlerde çalışır mı?

REOS Emlak Sistemi tüm modern tabletlerde kullanılabilir. HTML5 standartlarında üretilmiş ve modern tabletlerde desteklenmeyen Adobe Flash vb yazılımlar kullanmayan bir platformdur. Bu sebeple yatayda 1024 ve üzeri ekran çözünürlüğü olan herhangi bir tablette, fotoğraf çekimi dahil kullanabilirsiniz.

Buna rağmen 2017 içinde Apple iOS tabanlı iPad ve iPhone cihazlara özel bir app (uygulama) iTunes ortamında yayına alınacaktır. Ancak hiç beklemeksizin hemen bugün REOS’u Apple iOS işletim sistemli cihazınızda kullanmaya başlayabilirsiniz.

REOS Emlak Sistemi Android tabletlerde çalışır mı?

REOS Emlak Sistemi tüm modern tabletlerde kullanılabilir. HTML5 standartlarında üretilmiş ve modern tabletlerde desteklenmeyen Adobe Flash vb yazılımlar kullanmayan bir platformdur. Bu sebeple yatayda 1024 ve üzeri ekran çözünürlüğü olan herhangi bir tablette, fotoğraf çekimi dahil kullanabilirsiniz.

Buna rağmen 2017 içinde Android işletim sistemi kullanan tablet cihazlara özel bir app (uygulama) Google Play market ortamında yayına alınacaktır. Ancak hiç beklemeksizin hemen bugün REOS’u Android işletim sistemli cihazınızda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Mobil Uyumlu Web Sitesi Ne Demek?

Gayrimenkul Danışmanlığı konusunda yurtdışındaki başarılı örneklere bakarsak; web sitesi çok önemli bir pazarlama aracıdır. Danışmanlar web sitelerini aşağıdaki işleri için yoğun kullanıyor

– Ofis web sitesi (Ofisin, Danışmanların ve Portföylerinin tanıtımı amaçlı)

– Şahsi Danışman web sitesi (Danışmanın portföyleri, uzmanlık bölgesi, blog yazıları, haberlerin tanıtımı amaçlı)

– Portföye Özel web sitesi (Önemli bir portföyün, projenin tanıtımı amaçlı)

Danışmanın ve ofisin imajı için bir sitenin görüntüsü ve içeriği çok önemlidir. Mümkün olduğunca sade şekilde ancak güzel bir arayüzle sunuyor olmak; portföylerinin ve şahısların bilinirliğini arttırır.

Ancak her web sitesi, işinize yarayacak niteliklere sahip olmayabilir:

– Web sitesi tasarımının sade, modern ve kaliteli olması gereklidir.

– Tüm mobil cihazlarda (akıllı telefon veya tablet) görünebilir olmalıdır.

– Ekran büyüklüğüne göre resim, yazı veya videoları uygun hale getirip, sorunsuzca gösterim sağlamalıdır.

– Adobe Flash gibi mobil cihazların engellediği yazılımlar içermemelidir.

Çok önemli not:

Google gibi arama motorları, artık mobil uyumlu olan siteleri daha yukarıda listelemekte ve uyumlu olmayanları ise alt sayfalara atmaktadır.

Portföy ilanlarımı tüm portallara REOS ile aktarabilir miyim?

Hayır. Zaman içinde entegrasyon sunduğu portal sayısı artacaktır ancak Sorularınız sayfasında yer alan portallar haricinde entegrasyonumuz bulunmamaktadır.

REOS sadece izin aldığı ve sözleşme imzaladığı ilan portallarına ilan aktarımı yapan bir platformdur. Sektörde yer alan pek çok ilan portalına entegrasyon taleplerimiz iletilmiş, ancak sadece olumlu yanıt veren portallarla işbirliği başlatılmıştır.

REOS Emlak Sistemi ile portföylerimi hangi portallarda entegre yayınlayabileceğim?

Portföy, müşteri, ajanda ve benzeri pek çok işlemlerinizi REOS içinde yaparken, ilan sitelerine aktarımı ve güncellemeleri REOS sizin için zahmetsizce yapacaktır. Tüm ilanlarınız aynı fiyat, metrekare, fotoğraf bilgileriyle tek bir girişle entegrasyonumuzun olduğu ilan web sitelerinde aynı bilgilerle yayınlanacaktır.

Bu entegrasyonlar sayesinde ilanlarınnız ilgili portal üzerinde otomatik yayına girecek, REOS üzerinde herhangi bir güncelleme yaptığınızda ilanınız portal üzerinde de güncellenecek ve portföyü kapattığınızda, portal üzerinde yayından kaldırılacaktır.

EmlakTown.com
HurriyetEmlak.com
MilliyetEmlak.com
Zingat.com

REOS Emlak Sistemi Ağustos’2017 döneminden itibaren (ilgili portalın yapacağı entegrasyon çalışmaları bittikçe) aşağıdaki ilan portaline izinli ve sürekli entegrasyon sunulacaktır:

EmlakJet.com

Bazı markalar Hürriyet Emlak entegrasyonunu kullanıyor, biz nasıl kullanabiliriz?

Hürriyet Emlak entegrasyonu, sadece Hürriyet Emlak tarafından çalışma tercihi yapılmış firmalara sunulmaktadır. Bu konuda REOS Emlak Sistemi herhangi bir firma veya portal özelinde kısıtlayıcı değildir. Hangi markalara veya bağımsız ofislere entegrasyonun açılıp açılmayacağı konusunda karar yetkisi ilgili portal yönetimlerine aittir. Teknik bir yazılım konusu değildir.

Entegrasyon talepleriniz için doğrudan Hürriyet Emlak ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

REOS'u kullanmak için ücret ödemeli miyim?

Evet, REOS ücretli bir programdır.

Kendinize uygun paketlerden birini seçerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Satın alıp, versiyon güncellenen programlar gibi değil; sürekli güncelenen bir platform üyeliği şeklinde çalışır.

Ofisiniz için pahalı “ilk yatırım maliyeti”ne katlanmanıza gerek olmayan, yazılım servis kiralama (SaaS) modeliyle çalışabileceğiniz bir sistemdir.

REOS'u ücretsiz deneme şansım var mı?

Elbette, hemen ücretsiz bir üyelik başlatabilirsiniz.

Freemium tipinde, REOS’un belli sayılarla kısıtlı versiyonunu hemen kullanabilirsiniz.

Satın almaya karar verirsem nasıl ödeme yapacağım?

Aylık bedeli, bir yıllık toplamı üzerinden, REOS içindeki ödeme ekranlarında ödeyebilirsiniz.

Yıllık üyelik paketlerimiz için kredi kartınızla (isteğe bağlı taksitlendirerek) ödeme yapabilirsiniz.

Dilerseniz kredi kartı yerine banka hesaplarımıza doğrudan havale de yapabilirsiniz.

BANKA HAVALESİYLE ÖDEME için:
Garanti Bankası, Altıntepe (209) Şubesi, Hesap Numarası 6295349
IBAN “TR17 0006 2000 2090 0006 2953 49″
Anahtar Finansal Hizmetler ve Bilişim Teknolojileri Ltd. Şti.

REOS bilgilerimi güvenle saklar mı?

Hiç süpheniz olmasın. Bilgileriniz, program içinde sizin tercihinizle, ekibinizden bir başka danışmana izin vermedikçe başka kimseyle paylaşılmaz.

REOS, bilgi güvenliğinizi en üst düzeyde tutmak için dünyanın en güvenli ve performanslı bulut sistemlerinden Microsoft Windows Azure cloud platformu üzerinde hizmet vermektedir ve ayrıca bilgileriniz SSL güvenlik sistemiyle kimsenin ele geçiremeyeceği şekilde şifrelenerek saklanmaktadır.

Daha fazla teknik sorularınız olursa, cevaplamaktan memnuniyet duyarız, lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Halen aklımda sorular var!

Halen sormak istediğiniz sorular var ise mesai saatleri içerisinde aşağıdaki telefondan veya info@emlaksistemi.com e-posta adresinden bize ulaşarak REOS’la ilgili istediğiniz her soruya yardım alabilirsiniz.

+90 (216) 709 7367

+90 (216) 709 REOS

info@emlaksistemi.com